wybor-odpowiedniego-szamponu-1

Wybór odpowiedniego szamponu

Wybranie szamponu do używania na co dzień to dość prosta sprawa, czyż nie? Wystarczy przecież wejść do drogerii, wybrać jakąkolwiek butelkę i udać się do kasy. Nic bardziej mylnego! Takie podejście jet bardzo nierozsądne. Szampon jest najważniejszym kosmetykiem przeznaczonym do włosów i jego prawidłowy wybór jest podstawą do ich pięknego wyglądu.

To nie takie proste

Obecnie w każdej drogerii lub marketach możemy kupić odpowiedni szampon do każdego rodzaju włosów. Nieistotne jest to, czy są one suche, cienkie, gęste, kręcone proste, farbowane czy jeszcze inne — znajdziesz coś dla siebie i będziesz mógł/mogła o siebie zadbać. Na samym początku dobrze jest zrobić dobry rekonesans przed zakupem. Jeżeli będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości — wystarczy zapytać o pomoc pracownika drogerii lub co lepsze, naszego fryzjera! Jest to osoba, która żyje włosami i jej doświadczenie może nam pomóc w naszych rozterkach.

Częstotliwość mycia

Jeżeli myjemy włosy bardzo często, powinniśmy używać szamponów, które są nieco delikatniejsze i możemy je stosować codziennie bez wysuszania skóry głowy. Inny typ ludzi to ci, którzy mogą myć głowę raz lub dwa razy tygodniu. W takim przypadku mycie powinno przebiegać dwuetapowo. Pierwsza faza to pozbycie się nieczystości oraz resztek produktów użytych do tworzenia stylizacji takich jak zele, pasty, pomady czy lakiery. Drugie mycie to mycie o nacechowaniu pielęgnacyjnym, przy którym możemy spokojnie zostawić szampon na włosach przez dłuższą chwilę.

Jak używać szamponu?

Jak optymalnie stosować wybrany preparat? To pytanie może brzmieć dość zabawnie, jednak bardzo dobrym pomysłem będzie posiadanie dwóch, całkowicie różnych szamponów. Gdy będziemy myć stale głowę za pomocą jednego rodzaju szamponu, skóra naszej głowy może przyzwyczaić się do niego i z czasem nie działać tak, jak powinno. Możemy wykonywać dwa mycia jednocześnie lub po prostu co pewien czas zmieniać typ szamponu, aby włosy na naszej głowie były nadal tak piękne, jak teraz.

Podsumowanie

Jedyne co powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze szamponu to zdrowy rozsądek. Skupiając się na rodzaju i stanie naszych włosów, a nasze życie stanie się prostsze. Na bieżąco powinniśmy także monitorować, jak dany szampon działa na naszą głowę. To, czy dany zestaw składników będzie spełniać swoje zadanie, poznamy jedynie przez metodę prób i błędów.Comments are Closed