w-jaki-sposob-uzywac-perfum-by-pachniec-jak-najdluzej-1

W jaki sposób używać perfum, by pachnieć jak najdłużej?

Chanel No. 5, Shalimar, Blue Grass, Poison – wszystkie te perfumy możemy wylać, jeżeli nie potrafimy ich w odpowiedni sposób nanosić. Sztuka pięknego zapachu, który długo utrzyma się na naszej skórze, okazuje się być prosta, jeśli tylko pamięta się o kilku fundamentalnych zasadach.

Wszyscy lubimy używać perfum. Robimy to na co dzień lub z myślą o wyjątkowych sytuacjach. Często jednak zmagamy się problemem krótkiej żywotności perfum na skórze, a co za tym idzie – w naszych nozdrzach. Myśląc, że kupiliśmy nieprzydatny flakon, który nie daje nam założonego szczęścia, popadamy w mini-frustrację. Perfumy przecież nie należą do tanich produktów.

Co więc zrobić, by nasze zapachy utrzymywały się dłużej? Jak używać perfum, żeby zachowywały swoje właściwości ile tylko się da? Oto kilka rad:

Ciepło krwi

Nie od dziś wiadomo, że pulsujące pod naszą skórą żyły, w których płynie nasza (często gorąca) krew, wywołują ciepło. Nanosząc więc perfumy na miejsca silnie użylone lub charakteryzujące się wyczuwalnym pulsowaniem krwi, możemy liczyć na to, że utrzymają się one dłużej. Warto pamiętać, że perfumy silnie wiążą się z ciepłem. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której w gorącym pomieszczeniu rozpylimy jakiś zapach. Staje się on mocny i trudno się go pozbyć.

Do miejsc, które warto spryskiwać perfumami, należą więc: wewnętrzne strony nadgarstków, zgięcia łokci oraz kolan, skronie, kark, szyja, dekolt lub miejsca pomiędzy piersiami.

Co z włosami?

Istnieje popularna pogłoska mówiąca, że włosy są bardzo dobrym nośnikiem perfum, który pozwoli im wytrzymać naprawdę długo. Trudno się z tym nie zgodzić. Warto jednak pamiętać, że zapachy najlepiej osadzają się na mokrych lub wilgotnych włosach. Wystarczy przypomnieć sobie sytuacje, w której kobieta z mokrymi włosami odmawiała papierosa. Robiła to ze względu na zapach, który mógłby na długo do niej przylgnąć.

Perfumy jednak można aplikować na włosy rzadko. Produkuje się je przecież na bazie alkoholu, który ma właściwości wysuszające. Jeśli często byśmy nanosiły go na nasze włosy – mogłyby one zmatowieć, stracić swój blask i mocno się wysuszyć.

 


Kolejnym ciekawym tematem, którym warto się zainteresować są metody upiększania rzęs i brwi (https://www.amazinglashes.pl). Z pewnością już niedługo poruszymy ten temat na łamach naszego bloga 🙂Comments are Closed