gładkie nogi

Sekret dobrego golenia nóg

Duża część z naszych czytelniczek goli swoje nogi, aby były one całkowicie gładkie każdego dnia. Niestety, napotykają one pewne problemy, które wynikają z tego, jak to robią. Właśnie dlatego, w dzisiejszym artykule postaramy się pomóc wam w tym procesie i wyjaśnimy, dlaczego niektóre z pań osiągają to, czego szukają, a niektóre mają pokaleczone nogi z przesuszoną skórą. Gotowe? Zaczynamy!

Pośpiech to wróg

Największym błędem przy goleniu nóg jest robienie tego w pośpiechu. Jest to jeden z najgorszych rzeczy, jakie możemy zrobić, gdyż często wiąże się to z goleniem „na sucho”. Otrzymany efekt może być tylko jeden. Skóra jest wtedy bardzo podrażniona, pokaleczona a my kończymy z nogami, które są niedokładnie ogolone. Rozumiemy, że nie zawsze możecie mieć dostęp do różnych specyfików ułatwiających depilację, zawsze możecie skorzystać z planu B, czyli… odżywki do włosów! Gwarantuje ona łatwe golenie i jednocześnie odżywienie skóry nóg.

Pora depilacji

Pora, o której będziemy wykonywać depilację, jest równie ważną, jak to jak gorąca kapielbędziemy to robić. Przede wszystkim, warto robić po wieczornej kąpieli, gdyż skóra będzie zmiękczona i uzyskamy znacznie większą skuteczność golenia zwykłą maszynką. Same się przekonamy, że następnego dnia skóra będzie znacznie gładsza i przyjemniejsza w dotyku. Dodatkowo nałożenie na czas naszego snu balsamu lub masła odżywczego też nie zaszkodzi! Warto o to zadbać, a uzyskamy to, czego chcemy!

Stare maszynki

Ostatnim z omawianych dziś błędów będzie korzystanie ze starych, maszynka jednorazowastępionych maszynek. Dobrze wiemy, jak to jest – często maszynka jednorazowa, wcale nie jest wykorzystywana tylko raz! Następstwa takich działań są proste do przewidzenia! Maszynka goli coraz gorzej, a my niepotrzebnie zwiększamy prawdopodobieństwo zacięcia się i ewentualnego zakażenia. Czy naprawdę nie możemy pozwolić sobie na ich częstszą wymianę?

Podsumowanie

Golenie nóg jest jednocześnie prostą, jak i trudną czynnością. Każda z nas to robi, jednak mniejsza część robi to w sposób poprawny. Potrzeba jednak tak mało, aby osiągnąć gładkość wraz ze zdrową skórą. Zadbajmy o nasze nogi, a one odwdzięczą się nam się świetnym wyglądem!Comments are Closed