Rowerek biegowy czy hulajnoga – co wybrać?

Dzieci uwielbiają ruch. Od kiedy nauczą się chodzić, chcą poznawać świat jeszcze bardziej i szybciej. Wtedy statyczne maty edukacyjne przestają mieć zastosowanie i w domu pojawia się pierwszy dziecięcy pojazd. Najczęściej jest to rowerek lub hulajnoga.

Sportowy dział dziecięcy
Każdy renomowany sklep, oferujący artykuły dziecięce, pochwalić się może również działem sportowym. A w nim sportowe zabawki, rowerki biegowe i kołowe oraz akcesoria dostosowane do wieku dziecka. Rodzice chcący rozwijać w maluchu zamiłowanie do sportu, mogą wybierać spośród różnego rodzaju pchaczy, jeździków, rowerków oraz hulajnóg. Dodatkową zachętą do jazdy z pewnością będą kolorowe akcesoria i dekoracje, które pomogą spersonalizować wybrany pojazd.

Pierwszy rowerek
Od dawien dawna klasycznym modelem pierwszego rowerka był trójkołowiec. Dziś jest on często krytykowany ze względu na to, że wymaga od malucha dość dużej siły do naciskania pedałów i wprawiania rowerka w ruch. Popularnością cieszą się natomiast rowerki biegowe, które dają dziecku większą swobodę. Są one dużo lżejsze niż klasyki i nie posiadają pedałów. Dzięki temu pozwalają rozwijać większe prędkości, kontrolować je, uczą zachowania równowagi, a przy tym dają dziecku wielką frajdę. Rowerki biegowe uznawane są za bezpieczne i optymalne dla rozwoju maluchów już od 1,5 roku życia.

A może hulajnoga?
Dzisiejsza hulajnoga również zmieniła się znacznie na przestrzeni lat. Współczesne modele dedykowane maluchom to lekkie konstrukcje, które łatwo wprawić w ruch. Hulajnogi dla najmłodszych posiadają nie dwa, a trzy kółka. Ułatwia to zachowanie równowagi i znacznie niweluje ryzyko upadku. Niektóre hulajnogi wyposażone są nawet w praktyczne krzesełko.

Bezpieczne dodatki
Wybierając pierwszy pojazd należy pamiętać o zakupie kilku dodatkowych akcesoriów. Dla bezpieczeństwa dziecka przydatny będzie kask, ochraniacze na dłonie, łokcie i kolana oraz odpowiednie oświetlenie i odblaski. Nawet jeśli rodzice nie planują jeździć z dzieckiem po zmierzchu, warto rozwijać w maluchu dobre wzorce na przyszłość. Gdy dziecko wybierze dzwoneczek o kształcie misia czy podobny odblask, na tych przykładach również będzie uczyć się poprawnego zachowania w ruchu.

Dobry wybór
Rodzice odpowiedzialni są za rozbudzenie w dziecku ciekawości i chęci pozwania świata. Ich pierwszym wyborem są często maty edukacyjne, które zachęcają do używania wszystkich zmysłów i aktywności na miarę niemowląt. Następnie jeździki, rowerki lub hulajnogi. W tym przypadku warto kierować się pierwszymi preferencjami dziecka. Niektóre maluchy bezpieczniej czują się na rowerach, innym hulajnoga wydaje się lżejsza i dająca więcej możliwości. Dlatego najlepszym wyborem w tym przypadku będzie wybór dziecka.

Więcej na https://dwamichaly.pl/pol_m_Rowerki-i-pojazdy_Przyczepki-rowerowe-dla-dzieci-453.htmlComments are Closed