Nowości medycyny estetycznej

Dbałość o zdrowy i młody wygląd wciąż są w modzie. Dlatego też medycyna estetyczna z roku na rok proponuje coraz nowsze rozwiązania i zabiegi. Mają one oferować jeszcze szybsze i bardziej spektakularne efekty. Jakie są najnowsze trendy?

Zabiegi na miarę potrzeb
Tempo życia jest coraz większe, dlatego najbardziej cenione są zabiegi, które nie zajmują zbyt wiele czasu i dają szybkie efekty. Klienci gabinetów medycyny estetycznej to obecnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Chcą oni czuć się atrakcyjnie, ale jednocześnie zachować swoją naturalność. W modzie są zatem zabiegi małoinwazyjne, które nie pozostawiają widocznych śladów działania kosmetyczki czy dermatologa.

Innowacje
Medycyna estetyczna rozwija się niezwykle dynamicznie. Proponowane są zabiegi modelujące i ujędrniające całe ciało, zwalczające cellulit, odmładzające skórę. Jedną z nowości proponowaną w gabinetach jest skin botox. Procedura ta różni się od klasycznego botoksu miejscem wstrzyknięcia preparatu. Podanie go tuż pod powierzchnię skóry, w pory, pozwala na uzyskanie efektu promiennej cery. Najlepsze efekty widać w przypadku niezbyt głębokich zmarszczek i nieznacznych defektów skóry.
Cudownym przyrządem, który coraz częściej wykorzystuje medycyna estetyczna, jest laser. Wszelkiego rodzaju zabiegi laserowe są popularne, a wciąż pojawiają się nowe zastosowania tego niezwykłego urządzenia.

Bezinwazyjne nowości
Nowością, która bardzo szybko zyskuje przychylność klientów jest wolumetria twarzy. Zabieg polega na modelowaniu owalu twarzy bez użycia skalpela. Do uzyskania najlepszych efektów używa się wypełniaczy skórnych lub urządzeń wykorzystujących technologię HIFU (https://drmarcinnowak.pl/oferta/lifting-bez-skalpela-sonoqueen/). Skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokich częstotliwościach pozwalają na uzyskanie pożądanych efektów bez naruszania ciągłości skóry.
Innym częstym zmartwieniem klientów jest niezadowolenie z kształtu nosa. Jeszcze niedawno jedynym rozwiązaniem tego problemu był zabieg chirurgiczny. Obecnie istnieją już skuteczne i nieinwazyjne metody modelowania kształtu nosa. Do wygładzenia nierówności czy podniesienia czubka nosa stosowane są iniekcje kwasu hialuronowego oraz technologia ultradźwiękowa.

Naturalna medycyna estetyczna
Obecnie medycyna estetyczna stała się już tak popularna jak wizyta u fryzjera i kosmetyczki. Warto zatem podkreślić, że najnowsze trendy skłaniają się ku temu, by zabiegi były jeszcze bardziej skuteczne, przy jednoczesnym zachowaniu ich małoinwazyjności. Oczekiwany obecnie przez klientów efekt ma wyglądać naturalnie i estetycznie. Dzisiejsza medycyna estetyczna skupia się na poprawie defektów urody i eksponowaniu naturalnego piękna.Comments are Closed