masaż-relaksacyjny

Najpopularniejsze typy masaży

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale rodzajów i technik masażu jest coraz więcej. Różnią się nie tylko sposobem wykonania, ale też ostatecznym wpływem na organizm osoby masowanej. Pomimo takiego wyboru, nie powinniśmy wybierać masażu metodą „chybił trafił”, ale najpierw skonsultować się z naszym masażystą, który posługując się jego nabytą przez lata wiedzą, indywidualnie dostosuje odpowiedni masaż Toruń do naszych potrzeb. Jakie są najpopularniejsze masaże do wyboru?

Masaż klasyczny

Najpopularniejszym z masaży jest masaż klasyczny, który w zależności od zastosowanej intensywności, może być relaksacyjny, leczniczy i tak dalej. W zależności od pacjenta, taki zabieg może być wykonany jako całościowy, lub częściowy. Efekty tego masażu to między innymi polepszone odżywianie tkanek, uaktywniony przepływ krwi i limfy, zmniejszenie napięcia mięśniowego i przyspieszona przemiana materii.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to połączenie masażu klasycznego i energetycznego. masaż plecówSzczególnie zalecany jako forma relaksu po długotrwałym wysiłku, zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Jest świetnym sposobem na regenerację naszych sił i sposobem na zmniejszenie stresu nagromadzonego przez ostatnie dni.  Cierpimy na bezsenność? A może bóle głowy, pleców lub nóg? Masaż relaksacyjny będzie dla nas idealnym wyjściem.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest bardzo podobny do masażu klasycznego, jednak na celu ma leczę zaburzeń organizmu przez zabiegi manualne wykonywane na naszym ciele. W zależności od naszych dolegliwości poprzedzony będzie zabiegami fizykalnymi, takimi jak okładu kompresem rozgrzewającym czy naświetlanie lampą Solux, poprawiając nasze ukrwienie tętnicze. Bardzo popularne są też maści lecznicze, które działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozgrzewająco na naszą skórę.

Masaż sportowy

Jeżeli uprawiamy którąś z dyscyplin sportowych na nieco wyższym poziomie, masaż sportowyprawdopodobnie zetknęliśmy się z masażem sportowym, który stał się niezbędnym elementem procesu treningowego. Jak można łatwo się domyślić, jego zadaniem jest zwalczenie zmęczenia po wysiłku fizycznym. Współcześni atleci nie wyobrażają sobie swojej kariery bez dobrze wykonanego masażu.

Podsumowanie

To tylko cztery z najpopularniejszych masaży dostępnych w specjalistycznych gabinetach. W zależności od naszego zdrowia, sposobu życia czy uprawianego sportu, na pewno znajdziemy coś, co sprawi, że poczujemy się jak nowo narodzeni. Czemu więc nie spróbować?Comments are Closed