medycyna-estetyczna-co-powinno-sie-o-niej-wiedziec

Medycyna estetyczna – co powinno się o niej wiedzieć?

Mówi się o niej coraz częściej i staje się powszechnym sposobem na rozwiązywanie drobnych problemów. Medycyna estetyczna to sposób na zniwelowanie drobnych mankamentów urody. Wciąż jednak niewiele się o niej wie.

Medycyna estetyczna wraz z chirurgią plastyczną pomaga w poprawie wyglądu. Powody poddanie się zabiegom mogą być koniecznością, chęcią zmiany drobnego problemu lub próbą zatrzymania czasu. Co warto wiedzieć o tej dziedzinie medycyny?

Działanie

Zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej opierają się na zdolności skóry do regeneracji. To jedna z większych zalet, która wyróżnia tą dziedzinę wśród innych. Wykonywane zabiegi docierają do głębszych warstw skóry i pobudzają komórki do odnowy. Wiele zabiegów oprócz odwracania procesów starzenia, pomaga w niwelowaniu takich dolegliwości jak nadpotliwość, rozstępy czy blizny. Dostępne zabiegi wspomagają także likwidowaniu problemów dermatologicznych oraz stomatologicznych.

Ingerencja

Medycyna estetyczna w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej jest mało inwazyjna. Zabiegi nie wymagają użycia skalpela, stąd też ingerencja w ludzkie ciało jest bardzo niska. W wielu przypadkach zabieg wymaga jedynie nakłucia lub nacięcia. Dzięki temu okres rekonwalescencji jest w miarę krótki i nie wymaga długich pobytów w szpitalu. W przeciwieństwie do operacji plastycznych wymagane jest jedynie znieczulenie miejscowe.

Sprzęt

W medycynie estetycznej nie wykorzystuje się takich instrumentów jak skalpel! Stosowane są tu głównie innowacyjne rozwiązania. Przykładowo wykorzystuje się nici liftingujące lub hialuronowe oraz aplikuje się substancje odżywcze lub wypełniacze. Wykorzystuje się także działanie laserów czy fal radiowych. Najbardziej inwazyjne zabieg wymagają użycia igieł o różnej grubości.

 

Poprawa urody wcale nie musi wiązać się z bolesnymi operacjami lub drastycznymi zmianami wyglądu. Medycyna estetyczna pozwala na poprawę wyglądu bez zbytniej przesady i zlikwidowanie widocznych wad bez użycia skalpela. Dynamiczny rozwój tej dziedziny pozwala na wprowadzanie coraz bardziej innowacyjnych sposobów leczenia.

 


Artykuł sponsorowany: http://www.christofferingves.pl/Comments are Closed