Liposukcja i wszystko, co należy o niej wiedzieć

Współczesna rzeczywistość narzuca idealny model sylwetki, który staje się marzeniami, często trudnymi do osiągnięcia. Mimo to, wiele kobiet podejmuje się walki o własną figurę, zaczynając od diet i morderczych ćwiczeń. Kiedy jednak okazuje się, że mimo samozaparcia, efekt jest daleki od zapewnień popularnej trenerki z kanałów internetowych, decyzja o odsysaniu tłuszczu staje się pragnieniem, które chce się zrealizować za wszelką cenę.

Czym jest zabieg liposukcji?

Odsysanie tłuszczu, profesjonalnie zwane liposukcją to zabieg, który przeprowadzany jest w renomowanych gabinetach medycznych i szpitalach medycyny estetycznej. Na wszelkie zapewniania o promocji, lub stałej oferty w atrakcyjnej cenie, nie ma co się nabierać. Chirurg plastyczny, który przeprowadza operację w sposób fachowy oraz w sterylnych i estetycznych warunkach wie, jak wycenić swoją pracę, ale odwdzięczy się również pożądanym efektem i zabiegiem przeprowadzonym w bezpieczny sposób.

Jak wygląda zabieg?

 

Liposukcja to inaczej modelowanie sylwetki, nie tylko okolic brzucha. Odsysanie tłuszczu można przeprowadzić w każdym obszarze, gdzie nagromadzona jest tkanka, na przykład biodra, łopatki, uda, plecy lub podbródek. Sam przebieg operacji polega na niewielkim nacięciu skóry, w strefach oznaczonych przez chirurga, a następnie pacjent zostaje znieczulony. Procedura zabiegu jest identyczna jak w przypadku każdej innej ingerencji lekarza w ciało, to znaczy muszą być zachowane wszelkie środki ostrożności, a sam przebieg operacji nadzoruje anestezjolog. Podczas czynności odsysania tłuszczu, przez otwór w ciele zostaje wprowadzona specjalna kaniula, która dzięki wiedzy i doświadczeniu chirurga, rozbija tkanki tłuszczu, a jednocześnie wciąga je jak odkurzać. Uwieńczeniem pracy chirurga jest założenie specjalnego opatrunku uciskowego, który przyspiesza proces gojenia, zapobiega rozejściom, oraz ewentualnemu powstawaniu skrzepów lub zatorów.

Czy liposukcja jest bezpieczna?

Powiększanie piersi lub odsysanie tłuszczu to operacje, które jak wszystkie inne, wiążą się z ryzykiem niepowodzenia lub powikłań. Ważne jest, aby zabieg był wykonywany w profesjonalnej klinice, pod okiem doświadczonej kadry. Liposukcji nie należy też traktować jak szybkiego, drobnego zabiegu kosmetycznego. Zanim dojdzie do ostatecznych czynności na sali operacyjnej, należy być świadomym sporej ilości ustaleń i badań.Comments are Closed