jakim-kolorystycznym-typem-urody-jestes-kobiety-jako-pory-roku-2

Jakim kolorystycznym typem urody jesteś? Kobiety jako pory roku

Typy urody można określać w różnoraki sposób. Istnieją przeróżne teorie tłumaczące rodzaje kobiecego piękna. Do najciekawszych należą na pewno typy kolorystyczne powiązane z porami roku. Jak jednak rozpoznać, którą z nich się jest? Czas się dowiedzieć!

Mówi się, że kobiece piękno jest jedną z najwyższych światowych wartości. I trudno się z tym nie zgodzić, widząc, że nawet Matka Natura pozwoliła porównywać kobiety do swoich dzieci – pór roku. Jak rozpoznać, którą z nich jesteśmy? Oto cechy każdego rodzaju piękna:

Pani Zima

Pani Zima charakteryzuje się ciemnymi włosami, które na pewno przyniosą jej wielu wielbicieli. Kontrastem dla tych – często kruczoczarnych – włosów jest cera nieskazitelnie jasna – oliwkowa, blada, niekiedy nawet śnieżnobiała. Niezwykle ciekawym jest, że oczy Pani Zimy nie mają konkretnie ustalonego koloru. Mogą być zarówno brązowe, zielone, szare jak i piwne. Cała magia zawarta jest znowu w kontraście – tym razem pomiędzy tęczówką o białkiem oka. Przykładem sławnej kobiety o tym typie urody może być na przykład Penelope Cruz.

Pani Wiosna

Następująca w kalendarzu po zimie jest oczywiście wiosna. Panie charakteryzujące się wiosenną urodą wyróżniają się karnacją jasną – najczęściej wpadającą w odcienie kości słoniowej lub złota! Ich włosy są koloru blond, a oczy występują w barwach jasnych. Od niebieskiego, zielonego, przez jasnoszary, a nawet jasnobrązowy. Uroda Pani Wiosny kojarzy się ze świeżością, życiem i aktywnością.

Pani Lato

Najgorętsza pora roku niesie ze sobą kolejne gorące kobiety! Tym razem będziemy opiewać piękno Pani Lato, której uroda jest bardzo północna. Jasna cera, wpadająca często w odcienie różowawe, acz pozostająca w bladości, w ciekawy sposób łączy się z oczami o kolorach spokojnych – niebieskim, zielonym, szarym, a czasem również brązowym. Włosy letniej piękności są utrzymane w barwach chłodnych. Przygaszony blond, a nawet brąz to symbole Pani Lato.

Pani Jesień

Jesienna aura, która często jest zimna i nieprzyjemna, nie ma swojego odbicia w urokliwych kobietach o urodzie Jesieni. Panie o tym typie piękna wyróżniają się oryginalną karnacją, która zamyka się w złocie oraz brzoskwini, urozmaiconych niekiedy urokliwymi piegami. Na ramiona Pani Jesieni spadają rude albo złocisto-brązowe włosy, które magicznie komponują się z wyrazistym kolorem oczu. Może on być intensywnie zielony, niebieski, oliwkowy a nawet bursztynowy. Nikogo nie powinno dziwić, że najpiękniejszą kobietą świata 2017 roku została okrzyknięta przedstawicielka tego typu urody – Julia Roberts!Comments are Closed