Ogolone i gładkie nogi kobiety leżącej na łóżku

Jaką krótkotrwałą metodę usuwania owłosienia wybrać?

Jako kobiety, z każdej strony bombardowane jesteśmy różnymi standardami, również w zakresie tego jak mamy wyglądać i w jaki sposób o siebie dbać. Z drugiej strony – niektóre zabiegi pielęgnacyjne po prostu sprawiają, że czujemy się lepiej i decydujemy się na nie wyłącznie dla własnego komfortu. Jednym z typów takich zabiegów jest usuwanie owłosienia. Zastanawiasz się jaka metoda będzie idealna dla Ciebie? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Rozwiązania krótkotrwałe

Pośród wielu sposobów pozbywania się zbędnych włosków, najbardziej popularne wciąż pozostają metody krótkotrwałe, których efekty utrzymują się przez ograniczony czas. Rozwiązania te cechują się wysoką skutecznością, a przy tym większość z nich nie wiąże się z ogromnym wydatkiem. Jedyny problem stanowi fakt, że trzeba je powtarzać co kilka dni lub tygodni, co niekiedy może być czasochłonne – zwłaszcza, jeśli nie jesteśmy wprawione w danej metodzie.

Golenie

Golenie jest metodą, od której chyba każda z nas rozpoczęła przygodę z usuwaniem owłosienia. Jest to tani i prosty sposób na pozbycie się niechcianych włosków, ale jednocześnie charakteryzuje się najkrótszym okresem widocznych efektów spośród wszystkich znanych nam obecnie metod. Skuteczność golenia zależy od naszych wrodzonych predyspozycji, a także od miejsca na ciele, z którego chcemy pozbyć się owłosienia – w niektórych przypadkach efekt może być widoczny zaledwie przez kilka godzin.

Jak polecają eksperci, w celu ograniczenia ryzyka irytacji skóry, warto wypróbować maszynki elektryczne lub mechaniczne o wielu ostrzach. Przed przystąpieniem do zabiegu, dobrze jest także zwilżyć miejsce golenia ciepłą wodą, która sprawi, że włoski staną się bardziej miękkie.

Depilacja z użyciem wosku

Ogolone nogi w w trampkach

Depilacja woskowa sporej liczbie z nas kojarzy się z ogromnym bólem. Nie mija się to oczywiście z prawdą, ale wiele kobiet uważa, że ból wart jest uzyskanych efektów. Sam zabieg polega na nakładaniu pasków pokrytych woskiem na okolice ciała, które chcemy wydepilować, a następnie ich energicznym odrywaniu z powierzchni skóry. Zabieg jest wyjątkowo skuteczny i pozwala cieszyć się gładka skórą nawet przez kilka tygodni. Czego chcieć więcej?

Jedynym problemem może być koszt listków woskowych, który może różnić się w zależności od ich powierzchni, marki i składu wosku. Co więcej – niektóre z nas przyznają, że ból towarzyszący woskowaniu jest na tyle duży, że przez każdym zabiegiem spożywają środki przeciwbólowe.

Kremy do depilacji

Ta metoda jest zaskakująco prosta i przyjemna, a polega na nałożeniu warstwy kremu na wybrane miejsce na ciele, odczekaniu kilkunastu minut, a następnie spłukaniu specyfiku wraz z rozpuszczonymi włoskami. Efekty depilacji z użyciem kremu utrzymują się do kilku dni – czyli całkiem podobnie jak w przypadku zwykłego golenia. Metoda ta minimalizuje ryzyko podrażnień skóry i jednocześnie sprawia, że nowo wyrastające włoski sprawiają wrażenie delikatniejszych.

Depilatory

Te niewinnie wyglądające urządzenia, nazywane są przez niektóre kobiety narzędziami tortur. Nie bez powodu – istotą ich działania jest to, że przesuwając depilator po ciele, wyrywa on z każdym posunięciem grupki włosków. Dlaczego więc ktokolwiek miałby zdecydować się na tę metodę? Odpowiedź na to pytanie może stanowić fakt, że używając depilatora, spokój z owłosieniem mamy przez następne kilka tygodni. Chociaż sam koszt depilatora nie należy do najniższych, to z szerszej perspektywy czasu kupno urządzenia może okazać się niezłą inwestycją i pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

A może coś innego?

Krótkotrwałe metody usuwania owłosienia charakteryzują się względnie niskim kosztem zabiegów, co jednak w większości przypadków obarczone jest krótkim czasem utrzymywania się widocznych efektów. Jeśli jesteś pewna, że raz na zawsze chcesz pozbyć się niechcianych włosów – rozejrzyj się za metodami długotrwałymi. Jeśli natomiast nie chcesz robić ze swoimi włosami czegokolwiek – pamiętaj, że jesteś piękna tak czy inaczej!

 Comments are Closed