kobieta z długimi włosami

Jak poprawnie myć włosy?

Gdybyśmy zadali Wam pytanie, czy wiecie jak myć włosy, prawdopodobnie większość odpowiedziałaby twierdząco. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że sposób mycia naszych włosów ma drastyczny wpływ na to, jaka jest ich kondycja i co najważniejsze – wygląd! Żyjemy w 2018 roku i nie powinniśmy dopuścić do tego, aby nasze zaniechania i lenistwo doprowadziły do tego, że włosy będą wyglądały na zaniedbane i niezdrowe. Jak myć włosy, aby być z nich w pełni zadowolonym?

 

Czas mycia

Zacznijmy od podstawowej kwestii: jaki jest odpowiedni czas mycia naszych włosów? Sprawa wygląda następująco: powinien on wynosić przynajmniej pięć minut, co najmniej cztery raz w tygodniu. Zaskoczyliśmy was? Nic dziwnego! Większość z nas spędza na tym maksymalnie…sześćdziesiąt sekund! To chyba wystarczający powód, aby zdać sobie sprawę z tego, że nasza „hair routine” jest nie w porządku?

 

Jak zacząć?

kobieta susząca włosyŻeby zacząć odpowiednio myc nasze włosy, należy je wpierw wyszczotkować. Pomoże nam to w znacznie szybszym i łatwiejszym „ogarnięciu” naszej fryzury tuż po kąpieli. Gdy już zabierzemy się za nakładanie szamponu, powinno go być nie więcej niż wielkości ziarnka grochu. Zaczynamy od wmasowywania go w skórę naszej głowy i stopniowo podążać do samych końców włosa. Kiedy nadejdzie czas spłukiwania piany, możemy je przedłużyć, aby upewnić się, że wszystko, co we włosach, odejdzie razem z wodą. Dodatkowo warto sprawić sobie zimny prysznic, aby nasze włosy były prawdziwie lśniące.

 

Kosmetyki

Innym, często zapomnianym elementem mycia włosów, jest dobranie odpowiednich kosmetyków do tego, co znajdziemy na naszej głowie. Włosy każdego z nas są inne – jedna osoba będzie zmagała się z przetłuszczaniem inni z suchością, a jeszcze inni z ich łamliwością. Właśnie dlatego przed myciem powinniśmy wybrać odpowiedni szampon, który będzie pomagał nam w osiągnięciu zdrowych i miękkich włosów.

 

Podsumowanie

Mycie włosów z pozoru jest prostą i mało skomplikowaną czynnością. Jak się jednak okazuje, istnieje wiele sposobów na poprawienie naszej codziennej higieny włosów poprzez dobranie odpowiedniego szamponu wraz z drobnymi zmianami w tym, jak je traktujemy. Czemu więc nie spróbować tego wszystkiego? Wierzcie nam, pięknie wyglądające włosy odwdzięczą się nam nie raz!Comments are Closed