Kobieta z uniesionymi brwiami, widocznie zdziwiona

Jak osiągnąć idealny kształt brwi: kilka wskazówek

Twarz to jedna z najważniejszych części ciała, na podstawie których jesteśmy oceniane przez innych. Składa się na nią wiele elementów tworzących razem niezwykłą całość, która decyduje o naszej indywidualności. Niektóre jej cechy – jak na przykład brwi – posiadają moc wyznaczania standardów piękna na całym świecie. Jeśli zastanawiasz się co zrobić, by Twoje brwi wyglądały idealnie – zapoznaj się z poniższym artykułem.

Znaj kształt swojej twarzy

Kluczem do idealnych brwi jest dobór ich odpowiedniego kształtu. Niestety, próżno szukać uniwersalnych standardów, które sprawdzałyby się w przypadku każdej z nas. Najtrafniejszym wyborem będzie dobór zarysu brwi do twarzy, co pozwoli na uzyskanie jak najlepszego i zindywidualizowanego efektu. Pośród podstawowych kształtów twarzy, wyróżnić możemy:

  • okrągły i owalny,
  • prostokątny,
  • romboidalny.

Dla każdego z nich sugeruje się dobór odpowiedniego kształtu brwi, który podkreśli kontur Twojego oblicza, a jednocześnie odciągnie uwagę od niedoskonałości. I tak na przykład, gęste i szerokie brwi wizualnie zmniejszą Twój nos, natomiast cienkie pomogą podkreślić takie cechy jak np. oczy. Brwi o kształcie zaokrąglonym sprawią, że twarz będzie wydawała się bardziej krągła, natomiast proste lub lekko zakrzywione podkreślą jej ostre rysy.

Twarz okrągła i owalna

Elegancko wystylizowane brwi na czole kobiety o brązowych oczach

W tym przypadku długość i szerokość twarzy są całkiem podobne – z tego względu najlepszym wyborem będą brwi pochyłe i o wyraźnych zarysach. Jeśli obawiasz się tak śmiałego posunięcia, możesz też wypróbować nieco bardziej łagodniejszą linię. W ten sposób podkreślisz swoje oczy, odciągając uwagę od kształtu twarzy.

Jeśli Twoja twarz jest nieco dłuższa – a tym samym  bardziej owalna niż okrągła – będzie do niej pasował niemal każdy kształt brwi. Przy wyraźnych kościach policzkowych dobrym wyborem mogą okazać się niskie, łagodne łuki – decydując się na ten krok, Twoje rysy będą sprawiały wrażenie bardziej delikatnych.

Twarz prostokątna

Tutaj zaliczyć możemy zarówno twarze o wyraźnie prostokątnym zarysie, jak i bardziej kwadratowe. Ich charakterystyczną cechą jest to, że są jednakowo szerokie na całej długości, i co więcej – jednym z jej najbardziej wyrazistych elementów jest żuchwa. Niezłym wyjściem w tej sytuacji jest wybór brwi o mniej lub bardziej wyraźnym łuku, czy też wyraźnie zaokrąglonych. Dzięki temu, wyeksponowane zostaną Twoje usta i oczy.

Twarz w kształcie rombu

Ten typ twarzy jest wyraźnie najszerszy na wysokości uszu, przez co kości policzkowe czy podbródek dominują nad resztą jej elementów. W zależności od tego, do jakiego wyglądu dążysz, możesz poeksperymentować z różnymi kształtami brwi. Jeśli chcesz podkreślić swoje oczy – wypróbuj wysoki łuk, natomiast jeśli zależy Ci na zbalansowaniu twarzy – niezłym wyborem będzie coś o łagodniejszych zarysach.

Obserwuj trendy

W niemal każdej dziedzinie życia, obowiązujące trendy stale zmieniają się i ewoluują. Nie inaczej jest w przypadku kształtu brwi. Warto więc obserwować to co dzieje się w świecie mody – w ten sposób dasz sobie szansę na piękne i zachwycające brwi każdego dnia. Ostatnimi czasy, do łask powracają grubsze brwi kojarzone zazwyczaj z latami 50. ubiegłego wieku. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze będzie to kształt, który pasował będzie do Twojej twarzy.

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację swoich brwi

Kadr na połowę twarzy kobiety z brwią

Tak jak każda część naszego ciała, brwi także wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli chodzi o ich kształtowanie, to kluczową kwestią jest zastosowanie odpowiednich metod, które zminimalizują efekt podrażnienia skóry i nadmiernego wyrywania włosków.

Jeśli w tym aspekcie nie jesteś doświadczona, zafunduj sobie wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym – z czasem sama zdołasz się nauczyć odpowiednich technik! Skup się na pielęgnacji swoich brwi, zachowując ich higienę i estetykę.

To brwi or not to brwi?

Uzyskanie idealnego kształtu brwi może być nie lada wyzwaniem, a wciąż pojawiające się nowe trendy, które wyznaczają standardy piękna – mogą wprawiać w konsternację nawet profesjonalne stylistki. Znając jednak powyższe wskazówki, bez wątpienia osiągniesz look, do którego dążysz.Comments are Closed