biała koszula z szelkami

Jak dobrać koszulę do męskiej sylwetki?

Nie możecie zaprzeczyć, że męska koszula jest absolutnie obowiązkowym elementem każdej męskiej szafy. Właśnie dlatego, każdy mężczyzna powinien zaopatrzyć się w co najmniej jeden wysokojakościowy egzemplarz. Jak jednak dobrać koszule w taki sposób, aby nie narazić się na wzrok pełen politowania od naszych współpracowników czy bliskich nam osób? Pozwólcie, że damy wam kilka wskazówek!

Odpowiedni rozmiar

Na samym początku warto skupić się na rozmiarze. Na metce każdej koszuli znajdziecie dwa rozmiary – wbrew pozorom, nie jest to długość i szerokość! Pierwszą liczbą jest długość, a druga to nic innego, jak rozmiar kołnierzyka. O ile to pierwsze jest dość proste do znalezienia, tak drugi wymiar może być zagadką. Nie ma jednak czego się obawiać, gdyż tak naprawdę jest to obwód naszej szyi, powiększony o jeden lub dwa palce, tak aby czuć się w miarę swobodnie. W doborze kształtu kołnierzyka powinniśmy dobrać go także pod owal naszej twarzy, długość szyi czy nawet to, jaki charakter ma dana koszula!

Krój koszuli

Następnym krokiem powinno być to, na jaki krój się zdecydujemy. Krój custom, jest najbardziej uniwersalny, przez co możemy go dopasować do praktycznie każdej męskiej sylwetki. Stąd też, gdy nie mamy pewności, co będzie dla nas najlepsze, to możemy wybrać ten krój. Jednak czasami warto zdecydować się na koszule, bardziej dopasowane do naszego ciała. Krój slim jest, jak sama nazwa mówi, wyszczuplony i polecamy go raczej panom o atletycznej i chudej budowie. Dzięki temu uzyskają oni wygląd, o jakim marzą, bez nieestetycznych fałd materiału! Natomiast gdy nasza budowa jest nieco bardziej krępa, celujmy w krój regular.

Rękawy i materiał

Długość rękawów i mankiety nieraz mają ważniejsze znaczenie niż sama koszula. Nieważne jak świetnie będzie ona wykonana, to gdy wspomniane elementy będą nieodpowiednie, to będziemy wyglądać źle! Odpowiednio dobrany mankiet powinien wystawać maksymalnie 1 cm poza rękaw marynarki i spoczywać na początku naszej dłoni! Nie sposób również nie wspomnieć o materiale, który sprawia, że koszula wytrzyma wam długie lata. Niech w jego składzie największy procent stanowi bawełna, dające uczucie komfortu zarówno w mroźne, jak i gorące dni tak jak jest to w koszulach męskich Tommyego Hilfigera!

Podsumowanie

Dobór koszuli jest naprawdę trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy nie za bardzo wiemy jak to zrobić. Mamy jednak nadzieję, że wraz z tym, jak zakończycie czytać dzisiejszy artykuł, wszystko stanie się jasne jak nigdy! Oby wasze następne zakupy były najbardziej udanymi ze wszystkich dotychczasowych!Comments are Closed