profesjonalne mycie

Dobieranie odżywki do naszych włosów

Dobrze wiemy, że dbanie o nasze włosy to dość trudna misja. Wybór odpowiedniego szamponu do typu naszych włosów to zaledwie początek drogi, a równie ważną decyzją jest zakup odżywki. Nic dziwnego, że wycieczki do drogerii mogą kończyć się prawdziwym bólem głowy w momencie konieczności podjęcia decyzji. Czy warto korzystać z odżywki i czym kierować się przy dopasowywaniu jej do naszych włosów? Przekonajmy się!

 

Odpowiednie dopasowanie

Podobnie jak w przypadku szamponu, odżywka nie może być wybrana ze włosy farbowanewzględu na ładne opakowanie czy ciekawą nazwę. Musi być ona dopasowana do typu naszych włosów! Przykładowo, jeżeli posiadamy kręcone loki, musimy zaopatrzyć się w coś, co pomoże nam je ujarzmić. Taka odżywka nie tylko pomoże nam je nawilżyć, ale również znacznie ułatwi nam ich rozczesywanie, a przecież na tym powinno nam zależeć!

 

Delikatne włosy

Część z was może zmagać się z włosami, które są dość delikatne. W przypadku włosów przetłuszczających się powinnyśmy zrezygnować z klasycznych odżywek, na rzecz tych, redukujących nadmierny łojotok. Z drugiej strony, gdy posiadamy wysuszone włosy, warto wybrać odżywki, które zadbają o intensywne nawilżenie i bardzo zdrowy i widoczny połysk.

 

Farbowane włosy

A co z włosami farbowanymi? One także wymagają specjalnego traktowania. farbowane włosyBędąc na zakupach, powinnyśmy kierować swoją uwagę ku preparatom chroniącym kolor. Zwykle jest też tak, że składniki odżywcze zawarte w danej odżywce sprawiają, że włosy farbowane będą znacznie bardziej miękkie i lśniące. Wcale nie muszą być one nudne i nieciekawe?

 

Podsumowanie

Pamiętajcie o tym, że zanim wybierzemy się do drogerii i dokonamy ostatecznej decyzji, musimy poznać nasz typ włosów. To niby takie proste i łatwe do zrozumienia, jednak duża ilość Pań kupuje odżywki, nie biorąc pod uwagę tej kwestii. Gdy jednak zrozumiemy, że każdy typ włosów wymaga innego typu pielęgnacji i innych właściwości odżywczych, tym lepiej będą one wyglądały!Comments are Closed