powiększanie piersi

Chcę mieć większe piersi!

Tak to już w życiu jest. Matka Natura niektóre z nas obdarzyła bardziej, inne mniej. Mowa tu oczywiście o piersiach, które stanowią jeden z głównych wyznaczników kobiecości. Istnieje jednak pewne wyjście dla tych z nas, które z daru od natury nie są zadowolone. Chodzi o operacje powiększania biustu. Jakie stoją przed nami możliwości?

Temat piersi przestał być tematem tabu. Kobiety coraz chętniej o nich rozmawiają w sferze publicznej, coraz też popularniejsze stają się zabiegi i operacje plastyczne mające na celu ich powiększenie, na przykład poprzez wszczepienie implantów piersiowych. Jeśli więc stałaś w kolejce po coś innego niż duży biust, zachęcamy do przeczytania tego artykułu! Dowiesz się z niego, jakie metody raczej nie pomogą Ci uzyskać wymarzonego rozmiaru, a jakie są w dzisiejszych czasach najbardziej skuteczne.

biust piersi małe

Kobiece starania o większy biust – czyli co niekoniecznie zadziała?

Wiele kobiet zaczyna swoją drogę z próbami powiększania piersi od sposobów domowych albo farmaceutycznych. Internet w tego typu wiedzę jest bardzo bogaty i na hasło „jak powiększyć piersi bez operacji?” pokazuje wiele odpowiedzi. Jednak czy są one skuteczne? Na ile działają i jaki jest ich efekt?

W sieci kobietom chcącym powiększyć piersi radzi się głównie ćwiczenia, stosowanie preparatów kosmetycznych, zażywanie suplementów diety i zmianę stylu ubierania. Skupmy się na każdej z możliwości.

  • ćwiczenia to chyba najlepsza z przedstawionych opcji, choć niekoniecznie musi być skuteczna w powiększaniu biustu. Dobrze jest uprawiać sport i wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia polecane w Internecie, ale warto pamiętać, że każda z nas tyje i chudnie w zupełnie inny sposób, a piersi składają się przecież głównie z tkanki tłuszczowej. Ćwicząc więc – możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.
  • preparaty kosmetyczne to środki doraźne. Cudowna moc kremów i balsamów do smarowania piersi w celu ich powiększenia często okazuje się być bujdą. Efekty zazwyczaj są chwilowe i trwają tak długo, jak długo używamy kosmetyków. Kiedy je odstawiamy – biust wraca do stanu sprzed kuracji.
  • suplementy diety reprezentują podobną kategorię co preparaty kosmetyczne, z tym, że mogą nieźle namieszać w naszych organizmach. Głównie chodzi tu o gospodarkę hormonalną, która po przyjmowaniu specyfików tego typu może zostać zachwiana.
  • zmiana stylu ubierania to rada, która chyba nie jest w stanie trafić do żadnej kobiety chcącej powiększyć biust. Warto więc ją po prostu przemilczeć.

powiększanie piersi implanty

Co więc zrobić?

Najlepszym wyjściem z tego piersiowego ambarasu okazuje się być zabieg w klinice medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Wszczepienie implantów to dziś metoda sprawdzona i skuteczna. Polega ona na nacięciu w jednym z trzech miejsc piersi (pod piersią, wokół otoczki sutkowej lub pod pachą) i umieszczeniu implantu piersiowego w powstałym wgłębieniu. Implanty są różne – dzielimy je na takie wypełnione żelem silikonowym oraz roztworem z soli fizjologicznej. Sam zabieg – dla doświadczonego lekarza – nie należy do najtrudniejszych. Powikłania głównie nie występują, jednak trzeba liczyć się z tym, że po operacji będziemy musiały przez jakiś czas nosić opatrunek i udać się na zdjęcie szwów.Comments are Closed